Farby, laky, spreje, tmely, maliarske náradie za rozumné ceny

 • Naši odborníci Vám poradia (Po-Pia: 8:00-17:00)

  Premaľujte si kachličky

  Autor: Sopková Terézia | Publikovaný: 28.10.2022

  Náter Luja Ceramic Tiles od výrobcu Tikkurila je produktom 2v1, pretože kombinuje základný a vrchný náter. Nie je teda potrebný žiaden ďalší produkt. Náter je ideálny na jednoduché prerábky – maľovanie obkladu v kúpeľni, kuchyni a v ďalších miestnostiach v interiéri. Poskytuje odolnosť na stenách vo vlhkých aj suchých priestoroch, tiež na podlahách v suchých miestnostiach, ako je kuchyňa alebo toaleta. 

  undefined

  Maľovanie kachličiek je rýchlou, lacnou, udržateľnou a efektívnou metódou na zmenu interiéru. Výhodou je aj to, že odpadá nutnosť rozsiahlej rekonštrukcie. Výrobca Tikkurila kladie dôraz na životné prostredie a preto je obal náteru 100% recyklovateľný a čiastočne vyrobený z recyklovaného plastu. Luja Ceramic Tiles poskytuje skvelú priľnavosť k obkladom, aplikuje sa pomocou valčeka alebo štetca. Výdatnosť je 10-12 m²/l. Povrch je suchý na dotyk po dvoch hodinách a ďalšiu vrstvu možno aplikovať po 16 hodinách. Najlepší výsledok sa dosiahne nanesením minimálne dvoch vrstiev. 

  undefined

  Výsledný efekt je polomatný. Povrch sa stáva odolným voči studenej a horúcej vode, šampónom, rôznym škvrnám a čistiacim prostriedkom a ľahko sa udržiava čistý. 

  undefined undefined

  Farebná škála odtieňov náteru Luja Ceramic Tiles je široká, náter možno natónovať do množstva odtieňov, čo umožňuje dokonale zladiť obklad so zvyškom nábytku a zariadenia v interiéri. Náter je dostupný v baleniach 0,9l a 2,7l.  

  undefined

  Aký je postup pri premaľovaní kachličiek?

  Ako prvé odstráňte starý silikón nožom alebo prostriedkom na odstraňovanie silikónu. Rozdriedeným čistiacim prostriedkom Maalipesu očistite kachličky. Po vyčistení dôkladne umyte kachličky, aby sa odstránili všetky zvyšky čistiaceho prostriedku. 

  Po vyschnutí povrchu zakryte maskovacou fóliou alebo maskovacou páskou okolité časti a povrchy. Farbu Luja Ceramic Tiles dôkladne premiešajte a nalejte do maliarskej vaničky. 

  Na plochy aplikujte farbu pomocou maliarskeho valčeka Felt, s ktorým dosiahnete hladký efekt. V rohoch a ťažšie dostupných miestach je vhodnejší štetec .  

  Náš tip: Farbu nanášajte rovnomerne, v tenkej vrstve. Postupujte postupne po sekciách, aby vám farba nezaschla a nezanechala neželané prechody.

   

  Povrch nechajte schnúť aspoň 16 hodín. Rovnakým postupom aplikujte druhú vrstvu. Pre dokonalý výsledok sa odporúča aplikovať minimálne 2 vrstvy. Keď je povrch suchý na dotyk, 

  odstráňte maskovaciu pásku. Finálny náter nechajte vyschnúť aspoň 8 hodín a aplikujte silikón. Hotovo :) 

  Náš tip: maliarske náradie jednoducho umyjete vodou, prípadne čistiacim prostriedkom Pensselipesu, vďaka čomu vám poslúži pri ďalších maliarskych projektoch. Maliarsku vaničku od farby ochránite špeciálnou vložkou do vaničky, ktorú po maľovaní môžete vyhodiť a vanička ostane čistá.

  Budeme radi za akékoľvek fotky vašich prerábok a skúsenosti s farbou Luja Ceramic Tiles, ktoré nám môžete zaslať na: eshop@xfarby.sk alebo pridať priamo vo vašom účte na www.xfarby.sk

   

   

  Zdieľať
  Copyright © 2024, xfarby.sk