Farby, laky, spreje, tmely, maliarske náradie za rozumné ceny

 • Naši odborníci Vám poradia (Po-Pia: 8:00-17:00)

  Premena kvetináča so sprejmi Maston

  Autor: Sopková Terézia | Publikovaný: 09.01.2024

  Zo starého nové

  U nás sme toho názoru, že starším veciam sa oplatí dať druhú šancu. Preto sme sa rozhodli premeniť aj starší plastový kvetináč v terakotovej farbe na nový matný čierny pomocou sprejov Maston. Kvetináč sme vložili do čierneho stojanu na kvet a premena podľa nás stála za to :)

  kvetinac-pred-a-po

  Ako obnoviť starý plastový kvetináč?

  Kvetináč sme očistili od prachu a nečistôt. Následne sme aplikovali základný sprej  Maston Plastic Primer, ktorý vytvorí základ pre ďalšie vrstvy farebného spreju. Základný sprej je priehľadný a už po piatich minútach je možné naniesť farebný sprej.

  V tomto prípade sme zvolili čierny matný sprej Maston One. Spreje Maston One majú vysokú výdatnosť a výborné krytie. Pre dokonalý výsledok sme aplikovali farbu v spreji v dvoch vrstvách, medzi vrstvami sme počkali päť minút. Celý proces sme zachytili aj vo videu.

  Naše tipy: Pre dokonalý hladký výsledok sprej pred aplikáciou poriadne pretrepte. Počas aplikácie nezostávajte dlho na jednom mieste, aby sa nevytvorili "stekance". Po aplikácii obráťte sprej hore nohami a stlačte trysku, aby sa vyčistila.

   

  Kvetináč sme nechali dôkladne zaschnúť a vložili sme ho s kvetom do čierneho stojana. Takýmto spôsobom sme rýchlo a efektívne premenili starší kvetináč.

  kvetinac-novy
  kvetinac-s-kvetom
  Zdieľať
  Copyright © 2024, xfarby.sk