Farby, laky, spreje, tmely, maliarske náradie za rozumné ceny

 • Naši odborníci Vám poradia (Po-Pia: 8:00-17:00)

  Shabby chic alebo elegancia poznačená časom

  Autor: Reková Jana | Publikovaný: 27.08.2021

  Nedbalý a pritom elegantný. Jemný a zasnený. Aj taký je Shabby Chic, ktorý sa radí medzi jeden z najpopulárnejších interiérových štýlov. Shabby Chic je zmesou viacerých štýlov. Nesie v sebe prvky provensálu, vintage i vidieckeho štýlu. Vyznačuje sa množstvom sviečok, vankúšov, kvetinovými motívmi, pastelovými farbami a ošúchaným nábytkom.

  Zariadiť svoj domov do tohto štýlu je omnoho jednoduchšie ako by sa na prvý pohlaď mohlo zdať. Neexistujú tu žiadne striktné pravidlá ako pri iných štýloch. Nejde tu o dokonalosť, ale o radosť zo života a obklopenie sa krásou. Stačí tak len popustiť uzdu svojej fantázii a veriť svojmu inštinktu. Nezabudnite však, že aj keď ide pri tomto štýle o akúsi nedbalosť, jednotlivé prvky k sebe musia esteticky pasovať. Pri zariaďovaní netvoríte gýč ale nostalgiu, krásu. 

  undefined

  Neutrálne odtiene stien

  Shabby Chic je vhodný pre akúkoľvek miestnosť. Keďže dekorácie a textil pri Shabby Chicu bývajú často pokryté rôznymi vzormi a farbami, miestnosť treba zharmonizovať, upokojiť. Docielite to svetlými odtieňmi stien. Základom je samozrejme biela. Siahnuť môžete napríklad po farbe Dream White . Vďaka najnovšej výrobnej technológii „Special White Tiles“ si steny s ňou natreté zachovajú dokonalú bielu farbu po dlhú dobu a to bez žltnutia alebo šedivenia pod vplyvom UV žiarenia.

  Ak sa obávate, že by biele steny pôsobili fádne, nemusíte. Biela má množstvo rôznych odtieňov, ktoré do vášho domova prinesú sviežosť a čistotu. Váš interiér rozjasní napríklad žiarivý odtieň ako sneh V503 Winter alebo jemne zažltnutý F390 Horseradish. 

  undefined

  Nemusíte však ostať len pri bielej. Medzi najobľúbenejšie odtiene Shabby Chicu patrí napríklad púdrovoružová (F336 Marshmallow), marhuľová (G405 Bast) alebo fialková (G342 Marilyn). Ich kombináciou s bielou docielite pekný interiér, ktorý pôsobí očarujúco. 

  Oh la la, ten nábytok!

  Typickými farbami na nábytku Shabby chic sú jemné odtiene ako ružová, bledomodrá, bledofialová, sivá, béžová a biela. Nábytok môže byť moderný, no skombinovať ho môžete aj s nejakým pokladom z bazáru, prípadne so starým nábytkom od vašej babičky. Práve kombinácia takýchto prvkov z vášho domova vytvorí charizmatický priestor.

  Ak ste našli vhodný nábytok, máte šikovné ruky a chuť niečo vytvoriť, poradíme vám, ako z neho vytvoríte originálny kúsok. Najjednoduchším spôsobom ako dosiahnuť krásny kriedový povrch na nábytku je siahnuť po sprejoch na nábytok Maston. FURNITURE CHALK SPRAYPAINT je tixotropná hlboko matná vodou riediteľná kriedová alkydová farba. Jej veľkou výhodou je, že je úplne bez zápachu a je možné ju použiť v interiéri. Náter rýchlo schne a na úplné prekrytie povrchu je potrebná iba jedna vrstva. Po aplikácii je povrch hodvábne hladký a ultramatný. 

  undefined

  Povrch nábytku najprv prebrúste šmirgľom a následne očistite od prachu. Sprejom, vo vami zvolenom odtieni, aplikujte jednu vrstvu farby. Po 2 až 3 hodinách môžete povrch jemne prešmirgľujte, aby ste dosiahli ošúchaný efekt. Na pár miestach môžete pri brúsení zájsť až do dreva. A ta – dá, váš nábytok je shaby chic!

  Pre zvýšenie ochrany voči opotrebovaniu použite sprej Furniture Chalk Clear Coat .

  Zdieľať
  Copyright © 2024, xfarby.sk